Zapraszamy wszystkich pasjonatów wędrówek do zabawy w Ekoquesting. Questing jest rodzajem gry terenowej, podchodów z wątkiem edukacyjnym. Uczestnicy zabawy podążają szlakiem wytyczonym przez wierszowane wskazówki, umieszczone w scenariuszu na karcie questu. Kolejne miejsca i punkty na trasie odnajdują przez rozwiązywanie zagadek, bądź wykonanie zadań. Na końcu szlaku na uczestników zabawy czeka „skarb” - nagroda.

Quest poza funkcją edukacyjną pełni ważne funkcje poznawcze, integracyjne, rekreacyjne i rozrywkowe. Jest bardzo ciekawą metodą promocji regionu i miejsc cennych pod względem przyrodniczym. Quest doskonale kształtuje w uczestnikach poczucie odpowiedzialności i troski za stan i zasoby środowiska naturalnego. Wyzwala w uczestnikach ciekawość, zaangażowanie, chęć poznawania i odkrywania.

Karty ze scenariuszami można pobrać w wersji papierowej w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Rudzie oraz elektronicznej (pdf) - patrz załącznik.

- Ekoquest nr 1 pt. "Leśna szkoła odkrwców"
- Ekoquest nr 2 pt. "Poznajemy drzewa i krzewy"
- Ekoquest nr 3 pt. "Na tropie sekretów przyrody"

Wypełnioną kartę questu należy dostarczyć do Ośrodka. Po zatwierdzeniu karty pieczątką Parku, uczestnik otrzyma nagrodę.

(Questy chronione są prawami autorskimi. Powielanie, modyfikowanie, tworzenie utworów zależnych itp. jest zabronione).

Attachments:
Download this file (Ekoquest_003.pdf)Ekoquest nr 33790 kB
Download this file (Ekoquest_01.pdf)Ekoquest nr 1423 kB
Download this file (Ekoquest_02.pdf)Ekoquest nr 25240 kB