26 kwietnia 2014 r. w ramach obchodów "Dnia Ziemi" w Zespole Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego serdecznie zapraszamy do udziału w pieszej wędrówce wzdłuż Czarcich Gór.

Czarcie Góry to jeden z ciekawszych obszarów w rejonie dolnej Wisły, który charakteryzuje się dużymi walorami przyrodniczymi, historycznymi, geologicznymi a zwłaszcza krajobrazowymi. W Sartowicach można zobaczyć zespół pałacowo-parkowy, w którym na uwagę zasługują liczne pomnikowe drzewa. Przepływająca przez zbocze struga zwana Czerwoną Wodą tworzy malownicze meandry. Wędrówka wzdłuż Czarcich Gór odbywa   się w bezpośrednim sąsiedztwie Wisły w obszarze o wyjątkowych walorach przyrodniczych gdzie podziwiać można liczne osuwiska i obrywy oraz źródła.

 

Miejsce zbiórkiSartowice 6 - współrzędne N 52º 25' 52,0", E 18º 33' 16,0"

Godzina zbiórki: 10:00

Ilość uczestników: 25 osób - decyduje kolejność zgłoszeń

Zgłoszenie udziału: do 25 kwietnia,  telefonicznie (52) 33 15 000 lub elektronicznie email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czas przejścia: 3 godziny

Dystans: 8,5 km

Miejsce zakończenia wycieczki: Świecie, ul. Nadbrzeżna 5 - współrzędne N 52º 24' 19,5", E 18º 27' 13,5",

Informacje organizacyjne: obowiązuje strój terenowy adekwatny do warunków atmosferycznych, dzieci i młodzież do 16 lat wyłącznie pod opieką osoby dorosłej, organizator nie zapewnia ubezpieczenia NW