zpkchin

Zieloni Edukatorzy wraz z Zespołem Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą zapraszają wszystkich uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym realizowanym w ramach projektu: „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!”

Konkurs polega na przedstawieniu najbardziej interesujących, według autora, miejsc, krajobrazu lub występującej na terenie Zespołu Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą chronionej rośliny, bądź zwierzęcia.

Nagrodą dla trzech pierwszych miejsc jest wycieczka do Zespołu Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą z zapewnionym transportem, wyżywieniem oraz atrakcjami.

Szczegóły w regulaminie poniżej

UWAGA, KONKURS !!!

Rozpoczynamy kolejny konkurs w ramach projektu pn. „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być... na zielonym!". Tym razem zadanie polega na odgadnięciu, jakie stworzenia kryją się na załączonych zdjęciach.
Poprosimy o nazwy gatunkowe :)

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia, z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.
Prosimy, aby w konkursie wzięły udział osoby, które nie uczestniczyły w poprzednich edycjach.

Aby wziąć udział w konkursie, należy:
- rozwiązać zadanie konkursowe
- rozwiązanie przesłać na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (prosimy odpowiednio podpisać uczestnika: imię i nazwisko ucznia, dokładny adres zamieszkania)
- załączyć zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na uczestnictwo w konkursie zgodnie ze wzorem: "Ja (imię i nazwisko) wyrażam zgodę na uczestnictwo mojej córki/syna (imię i nazwisko) w konkursie organizowanym w ramach projektu pn. ,,Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być... na zielonym!'' oraz na umieszczenie jego danych osobowych na profilu Facebook projektu."

Spośród prawidłowych odpowiedzi rozlosowane zostaną atrakcyjne, przyrodnicze nagrody.
Termin nadsyłania prac: 19.12.2019 r. - 20.01.2020 r.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 24.01.2020 r.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!

Kochani :)

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie na świąteczną ozdobę, organizowanego w ramach projektu : "Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być... na zielonym!".

W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież do 16. roku życia, z terenów województwa kujawsko-pomorskiego.

 ZASADY KONKURSU 

W wykonaniu ozdób preferowane jest użycie materiałów naturalnych, takich jak sznurek, drewno, szyszki, orzechy, patyki, ziarna.

Czytaj więcej...

5 listopada br. (wtorek) w godz. 9.30-14.30 zapraszamy do Gruczna (Stary Młyn, ul. Młyńska 4) na kolejne zajęcia w ramach szkoleń w zakresie ochrony środowiska nt. przeciwdziałaniu ociepleniu klimatu. W ramach zajęć stacjonarnych nt. zmian klimatycznych współczesnych omówione zostaną następujące tematy:

1. Potrzeba racjonalnej gospodarki odpadami w kontekście zmian klimatu

2. Zmiany zasięgów roślin, zwierząt i mikroorganizmów jako skutek ocieplenia klimatu. Konsekwencje dla ludzi.

3. Zmiany klimatu a ekstremalne zdarzenia pogodowe – konsekwencje dla gospodarki i społeczności ludzkiej.

4. Hydrologiczne konsekwencje współczesnych zmian klimatu w Europie Środkowej (z uwzględnieniem Ziemi Świeckiej)

Prowadzący: prof. zw. dr hab. inż. Krystyna Milecka, dr hab. Andrzej Araźny

Przewidziana została również przerwa kawowa i obiadowa.

Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy:

25 października br. (piątek) w godz. 9.30-14.30 zapraszamy na kolejny wyjazd studyjny w ramach szkoleń w zakresie ochrony środowiska nt. przeciwdziałaniu ociepleniu klimatu. Tym razem udamy się w ramach warsztatów GEO TRIP DAY na Torfowisko Krzewiny.

Miejsce zbiórki: parking przy Wdzie (ul. Wodna). Organizator zapewnia transport. Przewidziana została również przerwa kawowa i obiadowa.

Prosimy o zabranie kaloszy lub obuwia na zmianę.

Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy:

Tegoroczny - trzeci już Międzynarodowy Dzień Krajobrazu promuje wartość wody w krajobrazie.

Woda jest integralnym i ważnym składnikiem wielu krajobrazów, a jej znaczenie nigdy wcześniej nie było tak istotne, jak obecnie w obliczu coraz bardziej uszczuplających się jej zasobów. Dlatego popularyzowanie wiedzy z zakresu znaczenia wody w kształtowaniu krajobrazów, jak również jej roli w krajobrazach przyrodniczych i kulturowych jest bardzo ważne i potrzebne.

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Krajobrazu, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy przy współudziale Zespołu Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą i Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakurzewie organizuje spacer krajobrazowy „Starorzecza w krajobrazie Doliny Dolnej Wisły”.

Czytaj więcej...


8 października br. (wtorek) zapraszamy na kolejny wyjazd studyjny w ramach szkoleń w zakresie ochrony środowiska nt. przeciwdziałaniu ociepleniu klimatu. W planie przewidziane jest  zwiedzanie m.in. produkcji ekobrykietu w Pruszczu Pomorskich oraz siłowni wiatrowych w Bzowie.

Miejsce zbiórki: parking przy Wdzie (ul. Wodna). Organizator zapewnia transport.

Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy:

Parki narodowe i krajobrazowe to jedne z najpiękniejszych miejsc, którymi możemy się pochwalić w Polsce. Warto więc, abyśmy wspólnie dbali o to, aby były czyste i zadbane. Serwis Clicktrans od lat przyczynia się do zmniejszania zanieczyszczeń płynących do środowiska za pośrednictwem transportu - sprawy związane z ekologią są nam bardzo bliskie.

Więc jeśli i wśród Was są pasjonaci ekologii, a przy tym wędrówek na łonie natury, serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Czytaj więcej...

Szkolenie 2/5

w zakresie ochrony środowiska nt. przeciwdziałaniu ociepleniu klimatu

23 wrzesień 2019 r. godz. 9.30 – 14.30

Organizatorem szkolenia jest Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły

przy wsparciu Zespołu Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą

oraz Wdeckiego Parku Krajobrazowego

Odnawialne źródła energii - wyjazd studyjny

1. Elektrownia wodna w Przechowie

2. Biogazownia w Buczku

3. Elektrownia wodna w Żurze

Czas trwania ok. 5 godz. Przewidziana przerwa kawowa i obiadowa.

Miejsce zbiórki: parking przy Wdzie ul. Wodna

Szkolenie ma na celu uświadomienie skali zagrożeń związanych ze zmianami klimatu, poprzez przystępną prezentację najnowszych wyników badań naukowych na ten temat oraz ukazanie praktycznych możliwości zachowań przeciwdziałających niepożądanym zmianom, wpłynie na postawy młodych ludzi obecnie i w przyszłości.