zpkndw
 • Chata pomenonicka w Chrystkowie

 • Lot na paralotni w okolicy Nowego

 • Okolice Białej Góry

 • Kwitnący sad w Topolinku

 • Miniskansen uli w Grucznie

Wydarzenia

 • Nabór na wolne stanowisko - 2/2019

  09 styczeń 2019

  Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy do spraw edukacji przyrodnicznej w Departamencie Środowiska - 2/2019

  Ze szczegółami oferty można zapoznać się w poniższym linku: http://bip.kujawsko-pomorskie.pl/marszalek-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego-oglasza-nabor-na-wolne-stanowisko-pracy-do-spraw-edukacji-przyrodniczej-w-departamencie-srodowiska-22019/

   
 • KONKURS

  14 grudzień 2018

  #KONKURS #PARKKRAJOBRAZOWY #NADWISŁĄ

  Pstryknij sobie fotkę z tablicą informującą o formie ochrony przyrody na terenie Zespołu Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą i wygraj atlas przyrodniczy!

  Formą ochrony przyrody jest np. park krajobrazowy, rezerwat, obszar Natura 2000, użytek ekologiczny, pomnik przyrody i in.

  Więcej informacji na temat form ochrony przyrody na:

  www.crfop.gdos.gov.pl - Centralny Rejestr Form Ochrony Przyrody

  www.gos.gov.pl/formy-ochrony-przyrody - Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska

  Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat z terenu województwa kujawsko-pomorskiego w ramach projektu "Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być...na zielonym!"

  Termin nadsyłania zdjęć: 06.02.2018 r.

  Zdjęcia wraz ze zgodą rodzica na udział w konkursie internetowym proszę przesyłać na adres mailowy:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

   
 • Zielone szkoły w parkach krajobrazowych – nabór dla szkół od 1 grudnia 2018 r.

  23 listopad 2018

  Samorząd województwa organizuje 10 pięciodniowych wyjazdów na „zielone szkoły” w 2019 r. w naszych parkach krajobrazowych. To bezpłatna oferta dla 40-osobowych grup uczniów i ich opiekunów. Z aktywności tej mogą skorzystać placówki, które nie korzystały z tej formy zajęć w roku 2018.

  - To kolejne, tym razem dłuższe wyjazdy do parków krajobrazowych, które organizujemy z myślą o edukacji ekologicznej młodzieży oraz promocji najatrakcyjniejszych przyrodniczo miejsc w naszym regionie. Zapewniamy ciekawe zajęcia w plenerze i wiele atrakcji. Przekazana w ten sposób wiedza z całą pewnością zostanie w głowach na dłużej – mówi marszałek Piotr Całbecki.  

  Więcej…  
 • Jednodniowe wycieczki do parków krajobrazowych województwa – nabór dla szkół od 1 grudnia 2018 r.

  23 listopad 2018

  Mamy przyjemność zaprosić placówki edukacyjne regionu, gmin sąsiednich województw, które znalazły się w obszarze parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego oraz Parku Narodowego Bory Tucholskie, do udziału  w darmowych jednodniowych wycieczkach po kujawsko-pomorskich parkach krajobrazowych. Wycieczki finansowane są w ramach realizowanego przez Województwo Kujawsko-Pomorskie projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!”.

  Wycieczki odbywać się będą w miesiącach kwietniu i maju 2019 r.

  Więcej…  
 • Dni Otwarte Sadów w Chrystkowie, 12-13.10.2018 r.

  08 październik 2018

  Dyrekcja Zespołu Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą serdecznie zaprasza w dniach                      12-13.10.2018r. do Chrystkowa na Dni Otwarte Sadów podczas, których odbędą się wykłady i zajęcia praktyczne z zakładania i pielęgnacji tradycyjnych sadów owocowych, degustacje oraz owocobranie.

  Udział w Dniach Otwartych Sadów jest odpłatny w kwocie 25 zł od osoby za dzień (wyżywienie, degustacje, udział w pokazach oraz plansza z dawnymi odmianami.

  Zgłoszenia można przysyłać za pomocą: fax. (52) 33-15-000, mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  Szczegóły w załączonym programie poniżej:

  Pobierz pliki:
  Download this file (Program_Dni_Otwarte.doc)Program_Dni_Otwarte.doc36 Kb