tpk

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest „Działanie na rzecz klimatu”

 

Na świecie ten szczególny dzień obchodzony jest już od pół wieku. Od wielu lat w Waszych przedszkolach i szkołach też uroczyście obchodziliście ten dzień. Z racji światowej pandemii korona wirusa obchody tego święta nie muszą być tylko symbolicznym dniem. Każdy z Was w domu może zrobić dobry uczynek dla Ziemi, a w gruncie rzeczy dla siebie.

Czytaj więcej...

W związku z zaistniałą sytuacją, która wszystkich nas zaskoczyła i wymaga od nas dyscypliny, rezygnacji ze wspólnych  spotkań w Tucholskim Parku Krajobrazowym oraz bezpośrednich spotkań na łonie przyrody, zapraszamy na stronę www.facebook.com/TucholskiParkKrajobrazowy/, gdzie będziemy zamieszczać informacje o tym co dzieje się w przyrodzie za Waszym oknem, w postaci zdjęć i filmów z naszych obserwacji terenowych, osobliwościach przyrodniczych najbliższego środowiska oraz możliwości ich ochrony dzięki odpowiednim zachowaniom. Przygotujemy też zadania dla chętnych  do wykonania w wolnym czasie.

 

Zespół edukacji ekologicznej i ochrony przyrody

w Tucholskim Parku Krajobrazowym

  

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami pod linkiem: 

https://koronawirus.kujawsko-pomorskie.pl 

29 lutego 2020 r., w ramach wydarzenia Poznaj region z przewodnikiem Tucholski Park Krajobrazowy był organizatorem wycieczki krajoznawczej, której celem była promocja przyrodniczych i krajobrazowych walorów rzeki Brdy, uznawanej za jedną z najpiękniejszych rzek Pomorza Zachodniego. W trakcie wycieczki uczestnicy poznali pracę Służby Parku Krajobrazowego w zakresie czynnej ochrony sów leśnych, zimorodka i nietoperzy.

Czytaj więcej...

Pracownicy Tucholskiego Parku Krajobrazowego w dniach od 4 do 18 lutego 2020 r. skontrolowali 21 obiektów, spośród których 10 było zasiedlonych przez nietoperze. Odnotowano występowanie trzech gatunków: gacek brunatny 15 osobników, nocek Natterera 2 osobniki oraz mopek 1 osobnik. Łącznie 18 nietoperzy.

Jak co roku spotkaliśmy się z ogromną życzliwością mieszkańców parku za co bardzo wszystkim dziękujemy.

 

UWAGA!

z powodu dużej liczby zgłoszonych prac rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 4 marca 2020 r.

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w ramach projektu pn. „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być... na zielonym!".

Pobierz pliki:
Download this file (zał_1.doc)zał_1.doc35 Kb
Download this file (zał_2.doc)zał_2.doc40 Kb

Czytaj więcej...