kpk

W dniu 11 stycznia 2019 roku w siedzibie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku odbył się III etap (parkowy) XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu pn. ”Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Konkurs składa się z V etapów, po każdym etapie zwycięzcy przechodzą  do kolejnego poziomu. Krajeński Park Krajobrazowy już po raz 13 na swoim terenie koordynuje organizację pierwszych trzech etapów. Celem konkursu jest zdobycie i pogłębianie wiedzy na temat polskich parków krajobrazowych oraz innych zagadnień z dziedziny ekologii, ochrony przyrody, ochrony środowiska, jak również kształtowanie świadomości, a także rozbudzanie zamiłowania do świata przyrody.  Krajeński Park Krajobrazowy  od samego początku zachęca uczniów jak również nauczycieli do podejmowania trudu przygotowania się do tego konkursu. W bieżącym roku w konkursie udział wzięły szkoły z 4 gmin: Kamień Krajeński, Mrocza, Więcbork oraz Sępólno Krajeńskie. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Sępólnie Krajeńskim w poprzedniej edycji reprezentowała Krajeński Park Krajobrazowy na etapie wojewódzkim.

 

            Zwycięzcą tegorocznego etapu  została  Szkoła Podstawowa  nr 1 im. Polskich Noblistów w Więcborku w składzieAleksandra Szweda, Agata Budnik, Filip Dryll, Kacper Smagagowski pod opieką Pani Ewy Iwaszkiewicz.  Warto nadmienić, że reprezentacja gminy Więcbork w 2017 r. zakwalifikowała się do etapu krajowego, który odbył się w Kielcach.

Drugie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Kamieniu Krajeńskim, trzecie miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy, a czwarte miejsce uczniowie ze  Szkoły  Podstawowej nr 3 w Sępólnie Krajeńskim.

Zwycięska drużyna będzie reprezentowała nasz Park na etapie wojewódzkim 23.03.2019 r. w Brodnickim Parku Krajobrazowym

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM BIORĄCYM UDZIAŁ W KONKURSIE GRATULUJEMY WIEDZY, PANIOM NAUCZYCIELKOM DZIĘKUJEMY ZA PRZYGOTOWANIE DRUŻYN DO KONKURSU, A ZWYCIĘSKIEJ DRUŻYNIE ŻYCZYMY POWODZENIA !