gwpk
 • Stare chaty

 • Rezerwat Wielka Kępa Ostromecka

 • Zalew Włocławski

 • Jezioro Rakutowskie

 • Rezerwat ornitologiczny Jezioro Rakutowskie

 • Żwirownia Skoki

Wydarzenia

 • Konferencja podsumowującą projekt BIO+

  03 kwiecień 2017

         W dniu 28 marca 2017 r. w Pracowni Dydaktycznej Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego odbyła się konferencja podsumowująca projekt BIO+ - bioróżnorodni, bioświadomi, bioodpowiedzialni w województwie kujawsko-pomorskim. Projekt był realizowany przez Gostynińsko- Włocławski Park Krajobrazowy w partnerstwie z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie wraz z jednostkami współrealizującymi tj.: Brodnickim Parkiem Krajobrazowym, Zespołem Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego oraz Wdeckim Parkiem Krajobrazowym. Łączna wartość projektu wynosiła 3 331 561,00 zł. Projekt "BIO+ poświęcony jest zagadnieniu bioróżnorodności. Choć słowo "bioróżnorodność" jest stosunkowo młode, to robi obecnie prawdziwą karierę. Niestety przyczyna tego jest smutna - jest nią zanikanie różnorodności biologicznej.

  Więcej…  
 • Zapraszamy na konferencję podsumowującą projekt BIO+

  09 marzec 2017

        Dyrektor Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego wraz z Dyrektorami jednostek współrealizujących w imieniu Województwa Kujawsko-Pomorskiego zapraszają na Konferencję podsumowującą projekt BIO+ - bioróżnorodni, bioświadomi, bioodpowiedzialni w województwie kujawsko-pomorskim, która odbędzie się w dniu 28 marca 2017 r. (wtorek) w Pracowni Edukacyjnej Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego w Kowalu przy ul. Kołłątaja 24.

   
 • X Rajd Pieszy

  03 marzec 2017

           X Rajd pieszy, który odbył się 25 lutego 2017 roku wpisał się w ramy obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika oraz akcji „Poznaj swój region z przewodnikiem”, którą cyklicznie organizuje Urząd Marszałkowski w Toruniu. Opracowanie trasy i przewodnictwo po niej wziął na siebie Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy natomiast dojazdem uczestników na miejsce startu oraz posiłkiem turystycznym zajął się tradycyjnie „Klub Puchatek” działający przy Urzędzie Miasta Kowal. Na miejsce startu koło pomnika króla Kazimierza Wielkiego w Kowalu pojawiło się 26 osób. Miło nam było gościć osoby z Torunia, Włocławka, Czerniewic oraz oczywiście Kowala. Piękna słoneczna pogoda zachęcała do wędrówki.  Trasa rajdu wiodła terenami leśnymi do  pomnika przyrody znajdującego się na polanie osady leśnej Krzywy Las.

  Więcej…  
 • IX Rajd Pieszy już za nami

  01 marzec 2017

       Tym razem trasa rajdu wiodła w znacznej części po polu wydmowym znajdującym się na terenie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego na północny-wschód od miejscowości Goreń Duży.  Znajdujące się na tym obszarze wydmy charakteryzują się dużymi przewyższeniami  (ok. 50-60 m wysokości względnej) w stosunku do podłoża. Wysokość wielu z nich przekracza 100 m n.p.m. Najwyższą – 114,5 m n.p.m. osiąga  wydma o nazwie Patrolowa Góra, która jest jednocześnie najwyższym wzniesieniem na terenie  całego GWPK. Wzgórze to było jednym z celów dla uczestników rajdu. Podczas wędrówki można było obserwować starodrzew sosnowy liczący sobie ponad 100 lat. Jedną z atrakcji był również rów przeciwczołgowy wybudowany w czasie II wojny światowej pod nadzorem Niemców.

  Więcej…  
 • Zapraszamy na Zimowy Rajd Pieszy

  23 luty 2017

       Uprzejmie informujemy, że w dniu 25 lutego 2017 r. o godz. 9.00 w parku im. Króla Kazimierza Wielkiego w Kowalu rozpocznie się Zimowy Rajd Pieszy pod hasłem "Poznaj swój region z przewodnikiem" odbywający się w ramach Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Serdecznie zapraszamy.