gwpk
 • Stare chaty

 • Rezerwat Wielka Kępa Ostromecka

 • Zalew Włocławski

 • Jezioro Rakutowskie

 • Rezerwat ornitologiczny Jezioro Rakutowskie

 • Żwirownia Skoki

Wydarzenia

 • Ważna informacja

  29 październik 2018

       Informujemy, że w związku z pracą w terenie, w dniu 2 listopada 2018 roku siedziba Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego będzie nieczynna.

  Za utrudnienia przepraszamy.

   
 • Ważna informacja

  16 październik 2018

       Informujemy, że w związku z wyjazdem pracowników, w dniach 18-19 października 2018 roku siedziba Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego będzie nieczynna.

  Za utrudnienia przepraszamy.

   
 • Jednodniowe zajęcia edukacyjne na terenie Parków Krajobrazowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego

  04 październik 2018

           Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy realizował projekt sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu „Jednodniowe zajęcia edukacyjne na terenie Parków Krajobrazowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego” W ramach projektu z zajęć skorzystało 825 uczestników.

  Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy przeprowadził zajęcia:

  - „Poznajemy walory przyrodnicze i kulturowe GWPK” – 10 sześciogodzinnych warsztatów  przeprowadzonych w Pracowni Dydaktycznej GWPK, Ogrodzie Edukacyjnym Rycykowy Zakątek oraz na ścieżce Dzilno – Kukawy.

  Więcej…  
 • Konferencja dotycząca obszarów chronionego krajobrazu

  24 wrzesień 2018

        Urząd Marszałkowski organizuje w dniach 1 i 2 października w Hotelu Zajazd Fojutowo (Fojutowo, powiat tucholski) konferencję „Obszary chronionego krajobrazu w województwie kujawsko-pomorskim – zakres czynnej ochrony ekosystemów”. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Na zapisy czekamy do 26 września do godz. 12.
        Celem konferencji będzie podjęcie merytorycznej dyskusji na temat obszarów chronionego krajobrazu w województwie kujawsko-pomorskim. W ramach konferencji przekazane zostaną informacje dotyczące założeń realizacji projektu pn. „Opracowanie dokumentacji projektowych w sprawie obszarów chronionego krajobrazu w zakresie oceny stanu zachowania i wartości krajobrazów wyróżnionych z elementami audytu krajobrazowego”. Wykonawca usługi głównej (dokumentacji OCHK) przedstawi stan jego bieżącej realizacji.

  Więcej…  
 • KONKURS DLA DZIENNIKARZY I BLOGERÓW „LUBIĘ TU BYĆ… NA ZIELONYM!”

  13 sierpień 2018

       

  „Lubię tu być… na zielonym!” to temat marszałkowskiego konkursu skierowanego do przedstawicieli prasy, radia, telewizji oraz mediów internetowych, w którym nagrodzimy autorów materiałów promujących walory przyrodnicze województwa kujawsko-pomorskiego. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 października. Zwycięzcy otrzymają vouchery podróżne.

  Cel konkursu to wyróżnienie dziennikarzy przygotowujących artykuły, audycje i blogi/wideoblogi ukazujące w ciekawy i inspirujący sposób tematykę przyrody na obszarach chronionych leżących na terenie województwa kujawsko-pomorskiego (w szczególności obszarach Natura 2000 oraz parków krajobrazowych).

  Więcej…