glpk

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Wisły 2017, organizowany w dniach 12-15.08.2017 r. w ramach obchodów Roku Rzeki Wisły.

kiedy: 12-15.08.2017
gdzie: Włocławek, Ciechocinek, Toruń
organizator: Kujawsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna
kontakt: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
opis: Cztery dni z Królową Polskich Rzek. Tradycja, przygoda, zabawa, koncerty, pokaz rzemiosła i bogactwa smaków. Włocławek, Ciechocinek, Toruń… Jeden z najbardziej malowniczych odcinków Wisły. Wyspy z ostojami dzikiej przyrody, malownicze ruiny średniowiecznych zamków, tajemnicze wraki, tętniące nadwiślańską tradycją i kulturą miasta oraz urocze wsie związane od wieków z tą wyjątkową rzeką.

www: http://festiwalwisly.pl/

Pobierz pliki:
Download this file (folder_fw2017_0.pdf)Festiwal Wisły 2017 - folder837 Kb

Informujemy, że na podstawie Zarządzenia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, dzień 14.08.2017 r. został ustanowiony dniem wolnym od pracy. Z tego względu siedziba Parku oraz ośrodek edukacji ekologicznej w Rudzie będą nieczynne.

Pobierz pliki:
Download this file (bablowica.pdf)Ostrzeżenie o bąblowicy526 Kb

Pobierz pliki:
Download this file (jarmark_program17.jpg)Program imprezy122 Kb

W ramach kontynuacji programu czynnej ochrony nietoperzy, na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego rozwieszono łącznie 47 szt. trocinobetonowych budek lęgowych. Nowe budki zawisły w 7 skupiskach na obszarze Nadleśnictwa Brodnica (4 skupiska) oraz Skrwilno (3 skupiska). Kontrola istniejących już skupisk budek wykazała ich 100% zasiedlenie, co stało się uzasadnieniem dla rozbudowy bazy schronień rozrodczych dla tej grupy zwierząt. Budki z trocinobetonu są chętniej zasiedlane w porównaniu z budkami drewnianymi. Posiadają dużą odporność na czynniki biologiczne (m.in. szkody wywołane przez dzięcioły, kuny, grzyby) i zapewniają dobrą izolację termiczną kolonii. Ich trwałość szacuje się na około 25 lat, co niewątpliwie jest atutem w wieloletnich programach monitoringu nietoperzy.

Czytaj więcej...

Wszystkie wakacyjne grupy kolonijne oraz turystyczne informujemy, że na naszej stronie internetowej, w zakładce Edukacja ekologiczna, zamieszczony jest grafik zajęć przyrodniczych odbywających się w Parku. Odczytać można z niego wolne oraz zarezerwowane już terminy. Grafik jest okresowo aktualizowany. Serdecznie zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy dnia 24 czerwca br. na "wJANki w Górznie", podczas których Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy organizować będzie w ramach akcji "Lato w Parku", quizy i konkursy związane z Dniem Żurawia w GLPK.

Pobierz pliki:
Download this file (Plakat wJANki2017 mn.jpg)Plakat informacyjny697 Kb

Dnia 27 maja br. w ośrodku edukacji ekologicznej Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego w Rudzie odbyło się seminarium szkoleniowe pt. „Aktywizujące metody w edukacji ekologicznej”. Spotkanie, obejmujące część teoretyczną oraz praktyczną w terenie, przygotowane zostało we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Skierowane było do nauczycieli z terenu powiatu brodnickiego zajmujących się nauką przyrody w szkołach. Celem zasadniczym seminarium było zapoznanie uczestników z ofertą edukacyjną Parku, promocja zajęć w Ośrodku edukacji ekologicznej GLPK oraz prezentacja zaplecza dydaktycznego i walorów przyrodniczych Parku.

Czytaj więcej...

Polski Związek Wędkarski oraz Koło Wędkarskie w Górznie serdecznie zapraszają wszystkie dzieci z opiekunami na Zawody Wędkarskie pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Górzno, które odbędą się dn. 3 czerwca 2017 nad jez. Młyńskim w Górznie.

Pobierz pliki:
Download this file (DZIE-DZIECKA-2017.png)Plakat informacyjny81 Kb

Marszałek województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza nabór na wolne stanowiska pracy do spraw edukacji przyrodniczej w Departamencie Środowiska.

http://bip.kujawsko-pomorskie.pl/marszalek-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego-oglasza-nabor-na-wolne-stanowiska-pracy-do-spraw-edukacji-przyrodniczej-w-departamencie-srodowiska-302017-9-etatow/

Pobierz pliki:
Download this file (Oferta-pracy-30_2017.pdf)Ogłoszenie o naborze272 Kb