glpk
 • Jar Brynicy

 • Rezerwat przyrody Czarny Bryńsk

 • Jezioro Czarny Bryńsk

 • Górzno

 • Rezerwat przyrody Mszar Płociczno

Wydarzenia

 • Zielony detektyw - zagadka 9

  28 wrzesień 2016

  Zagadka nr 9: CO PRZEDSTAWIA ZDJĘCIE SPOD MIKROSKOPU?

  Prosimy o zapoznanie się z zasadami udziału.

  Pobierz pliki:
  Download this file (detektyw16_zag9.pdf)Zagadka nr 9276 Kb
   
 • Zagadka nr 8 - rozstrzygnięcie

  28 wrzesień 2016

  Kolejna nagroda w konkursie trafia do Bartosza Duksa. Gratulacje!

  Poprawne odpowiedzi to: A- biedronka, B- komar, C- żaba, D- ważka, E- złotook, F- motyl.

   
 • Międzypokoleniowa sztafeta na trójstyk

  27 wrzesień 2016

  W ubiegłą sobotę tj. 24 września br. odbyła się międzypokoleniowa sztafeta turystyczna, której punktem końcowym był trójstyk - miejsce styku trzech województw w Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym. W 2014 roku z inicjatywy Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego, w miejscu tym stanął symbliczny głaz. Pod wspólnym hasłem "Razem do Trójstyku" odbyła się integracja lokalnych środowisk z trzech województw: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego oraz trzech powiatów: brodnickiego, działdowskiego i żuromińskiego, w pięknych okolicznościach natury. Trójstyk posiada również wartość historyczną. Stykały się tu bowiem granice dwóch zaborów – pruskiego i rosyjskiego.

  Więcej

   
 • Razem do Trójstyku

  01 wrzesień 2016

  Dnia 24 września br. w ramach ogólnopolskiej akcji Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego pn. "Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna", odbędzie się marsz/rajd do trójstyku województw kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego, znajdującego się na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Celem inicjatywy jest integracja miłośników pieszych wędrówek z trzech powiatów należących do w/w województw. Grupy sztafetowe wystartują z Górzna, Lidzbarka, Żuromina i Lubowidza i spotkają się przy głazie symbolizującym miejsce styku województw. Stamtąd uczestnicy oraz zaproszeni goście udadzą się do "Gościńska Myśliwskiego" w Konopatach, gdzie odbędzie się piknik integracyjny ze wspólnym grillowaniem oraz konkursami dla dzieci. Więcej szczegółów na plakacie informacyjnym poniżej.

  Więcej…  
 • Oferta edukacja 2016/2017

  31 sierpień 2016

  Wakacje dobiegają końca. Jutro pierwszy dzień nowego roku szkolnego 2016/2017. Prezentujemy najnowszą ofertę edukacją Parku. Serdecznie zapraszamy do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Rudzie! Więcej informacji w zakładce Edukacja ekologiczna.

  Pobierz pliki:
  Download this file (glpk_edukacja_2016.pdf)Oferta edukacyjna GLPK 2016/2017371 Kb
   

termomodernizacja siedziby Brodnickiego Parku Krajobrazowego.