glpk
 • Jar Brynicy

 • Rezerwat przyrody Czarny Bryńsk

 • Jezioro Czarny Bryńsk

 • Górzno

 • Rezerwat przyrody Mszar Płociczno

Wydarzenia

 • Nabór na stanowisko ds. edukacji

  01 grudzień 2017

  Dyrektor Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego

  ogłasza konkurs na stanowisko

  „specjalista do spraw edukacji”

  realizowane w formie umowy o pracę zawartą na czas zastępstwa, w wymiarze ½ etatu.

  Więcej…  
 • Study tour dla dziennikarzy w GLPK

  23 listopad 2017

  Dnia 21 listopada br. w Ośrodku edukacji ekologicznej w Rudzie odbył się drugi dzień spotkania „study tour” dla dziennikarzy, zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Celem spotkania była popularyzacja projektu edukacyjnego „Lubię tu być… na zielonym” realizowanego w parkach krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego, przedstawienie założeń przedsięwzięcia oraz prezentacja walorów przyrodniczych Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. W programie przewidziano również sesję terenową. Poniżej fotorelacja.

  Więcej…  
 • Skarby parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego

  02 listopad 2017

  Dnia 30.10.2017 w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Wojewody Kujawsko-Pomorskiego pn. „Skarby parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego”. Tematem przewodnim bieżącej edycji było plastyczne przedstawienie bogactwa przyrody i środowiska naturalnego parków krajobrazowych naszego regionu. Na konkurs wpłynęło blisko 400 prac. Zdjęcia kilkudziesięciu najciekawszych, zaprezentowano na planszach okolicznościowego kalendarza na 2018 rok. Po uroczystym wręczeniu nagród i wyróżnień w konkursie, odbyła się prezentacja walorów przyrodniczych oraz oferty edukacyjnej Parków. Dla uczestników przygotowano parkowe stoiska z materiałami promocyjnymi i dydaktycznymi.

  FOTORELACJA

   
 • Dzień krajobrazu 2017 - wyniki

  20 październik 2017

  Na konkurs fotograficzny pt. „Człowiek zmienia krajobrazy”, ogłoszony z okazji "Dnia krajobrazu" (20 października) wpłynęły zdjęcia 3 osób: Magdy Karasiewicz, Natalii Malinowskiej oraz Weroniki Malinowskiej. Z uwagi na fakt, iż żadne ze zdjęć nie spełnia wszystkich kryteriów Regulaminu, komisja postanowiła nie rozstrzygać konkursu. Jednocześnie podjęła decyzję o wyróżnieniu nagrodami książkowymi aktywności i zainteresowań przyrodniczych osób, które przesłały prace na konkurs.

   
 • Zielony detektyw 2017 - zagadka 10

  19 październik 2017

  Publikujemy ostatnią zagadkę tegorocznej edycji konkursu "Zielony detektyw". Komu jeszcze nie udało się wygrać, zachęcamy do zabawy :)

  Zagadka nr 10: CZYJA TO LARWA?
  (Dopasuj nazwy do fotografii)

  Prosimy o zapoznanie się z zasadami udziału.

  Pobierz pliki:
  Download this file (detektyw17_zag10.pdf)detektyw17_zag10.pdf557 Kb