glpk
 • Jar Brynicy

 • Rezerwat przyrody Czarny Bryńsk

 • Jezioro Czarny Bryńsk

 • Górzno

 • Rezerwat przyrody Mszar Płociczno

Wydarzenia

 • "Razem do trójstyku" 2019

  11 wrzesień 2019

  Dnia 28 września 2019 r. w ramach ogólnopolskiej akcji Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego odbędzie się kolejna edycja Międzypokoleniowej sztafety turystycznej „Razem do trójstyku”. Już po raz piąty uczestnicy sztafety, w grupach pieszych i rowerowych, wyruszą z Górzna (woj. kujawsko-pomorskie), Lidzbarka (woj. warmińsko-mazurskie) oraz Lubowidza i Żuromina (woj. mazowieckie), aby spotkać się przy symbolicznym głazie w miejscu styku 3 województw. Cel - integracja lokalnych środowisk z 3 powiatów należących do 3 województw.

  Wzorem lat ubiegłych, po uroczystym spotkaniu na trójstyku, wszystkich uczestników zapraszamy do "Gościńca Myśliwskiego" w Konopatach, gdzie odbędzie się piknik integracyjny ze wspólnym grillowaniem oraz zabawami i konkursami.

  Więcej…  
 • Festiwal Wisły 2019

  05 sierpień 2019

  11 - 15 sierpnia 2019
  Miejsce:
  Rzeka Wisła na odcinku od Włocławka do Torunia
  Festiwalowe centra:
  Włocławek (11 sierpnia), Ciechocinek (12 sierpnia), Osiek nad Wisłą (13 sierpnia), Toruń (14-15 sierpnia)

  Więcej informacji

   
 • Dni Lasu 2019

  31 lipiec 2019

  Serdecznie zapraszamy na grę plenerową z nagrodami dla dzieci i młodzieży, która odbędzie się podczas "Dni Lasu" w Bryńsku dn. 02.08.2019 r. o godzina 17:00.

   
 • Wizyta młodych wędkarzy w Rudzie

  31 lipiec 2019

  Wzorem lat ubiegłych Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Toruniu zorganizował w Górznie obóz wędkarski dla dzieci i młodzieży ze szkółek wędkarskich, znajdujących się na terenie Okręgu. Tegoroczne spotkanie młodych adeptów wędkarska odbyło się 26-28 lipca 2019 r. Wzięło w nim udział ok. 30 osób. Pierwszego dnia pobytu dzieci odwiedziły ośrodek edukacji ekologicznej Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego w Rudzie, w którym uczestniczyły w zajęcia edukacyjnych na temat właściwości wody oraz fauny i flory zbiorników wodnych. Zaprezentowano także możliwości kamery podwodnej, dzięki której dzieci oglądały życie w pobliskim stawie w czasie rzeczywistym.

  (Kliknij aby powiększyć)

     

   
 • "wJANki" w Górznie 2019

  19 czerwiec 2019

  Wzorem lat ubiegłych dn. 22 czerwca na rynku w Górznie w godz. 15:00-19:00 odbędą się obchody nocy świętojańskiej. W imprezie uczestniczyć będzie Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy ze swoim stoiskiem promocyjno-edukacyjnym oraz konkursem ekologicznym "Od przygody do przyrody" z nagrodami, zorganizowanym z okazji "Dnia żurawia". Zapraszamy! W załączniku plakat imprezy.

  Nagrody w konkursie zostały sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

  Pobierz pliki:
  Download this file (wjanki_gorzno19.jpg)Plakat "wJANki" w Górznie 2019210 Kb