glpk
 • Jar Brynicy

 • Rezerwat przyrody Czarny Bryńsk

 • Jezioro Czarny Bryńsk

 • Górzno

 • Rezerwat przyrody Mszar Płociczno

Wydarzenia

 • Projekt Thematic Trail Trigger (ThreeT)

  11 październik 2019

  Każdy region, miasto czy wieś posiadają atrakcje, które mogą przyciągnąć zarówno przyjezdnych, jak i mieszkańców. Miejsca te warto zidentyfikować oraz zapewnić im odpowiednią promocję, dojazd i informację na ich temat, tak, aby mogły się stać kapitałem, który daje nowe miejsca pracy i przynosi zyski dla regionu.

  Sposobem na podniesienie atrakcyjności turystycznej mało znanych do tej pory lokalizacji jest tworzenie i rozwój szlaków i ścieżek turystycznych. Dzięki nim miejscowości, zabytki czy skarby natury są po pierwsze lepiej oznaczone i dostępne dla zwiedzających, po drugie zaś – więcej wiadomo o tamtejszych atrakcjach.

  Więcej…  
 • Dzień krajobrazu 2019

  01 październik 2019

  W dniu 20 października obchodzimy Dzień Krajobrazu. Tego dnia, w 2000 roku została podpisana we Florencji Europejska Konwencja Krajobrazowa, która stanowi - ,,konwencje stosuje się do całego terytorium Stron i […] obejmuje ona obszary lądowe oraz wody śródlądowe i morskie’’

  Trzeci Międzynarodowy Dzień Krajobrazu zainicjowany przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska  ma zwrócić szczególną  uwagę na rosnące znaczenie wody dla kształtowania i funkcjonowania krajobrazów.

  Więcej…  
 • Nie zostawiaj w lesie!

  18 wrzesień 2019

  I edycja konkursu dla odwiedzających parki narodowe i krajobrazowe
  „Nie zostawiaj w lesie!

  Parki narodowe i krajobrazowe to jedne z najpiękniejszych miejsc, którymi możemy się pochwalić w Polsce. Warto więc, abyśmy wspólnie dbali o to, aby były czyste i zadbane. Serwis Clicktrans od lat przyczynia się do zmniejszania zanieczyszczeń płynących do środowiska za pośrednictwem transportu - sprawy związane z ekologią są nam bardzo bliskie.

  Więc jeśli i wśród Was są pasjonaci ekologii, a przy tym wędrówek na łonie natury, serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

  O co chodzi? Chcielibyśmy zachęcić wszystkich amatorów spacerów w pięknych okolicznościach przyrody, aby podczas następnej wycieczki wynieśli z parków narodowych i krajobrazowych coś więcej niż wspomnienia.

  Więcej…  
 • "Razem do trójstyku" 2019

  11 wrzesień 2019

  Dnia 28 września 2019 r. w ramach ogólnopolskiej akcji Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego odbyła się kolejna edycja Międzypokoleniowej sztafety turystycznej „Razem do trójstyku”. Już po raz piąty uczestnicy sztafety, w grupach pieszych i rowerowych, wyruszyli z Górzna (woj. kujawsko-pomorskie), Lidzbarka (woj. warmińsko-mazurskie) oraz Lubowidza i Żuromina (woj. mazowieckie), aby spotkać się przy symbolicznym głazie w miejscu styku 3 województw. Cel - integracja lokalnych środowisk z 3 powiatów należących do 3 województw.

  Wzorem lat ubiegłych, po uroczystym spotkaniu na trójstyku, w "Gościńcu Myśliwskim" w Konopatach odbył się piknik integracyjny ze wspólnym grillowaniem oraz zabawami i konkursami. Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy zorganizował dla dzieci i młodzieży konkurs ekologiczny "Razem na trójstyku" z nagrodami rzeczowymi. Nagrody zostały sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

       

  Więcej zdjęć - FOTORELACJA

  Pobierz pliki:
  Download this file (trojstyk_2019.jpg)plakat596 Kb
   
 • Festiwal Wisły 2019

  05 sierpień 2019

  11 - 15 sierpnia 2019
  Miejsce:
  Rzeka Wisła na odcinku od Włocławka do Torunia
  Festiwalowe centra:
  Włocławek (11 sierpnia), Ciechocinek (12 sierpnia), Osiek nad Wisłą (13 sierpnia), Toruń (14-15 sierpnia)

  Więcej informacji