glpk
 • Jar Brynicy

 • Rezerwat przyrody Czarny Bryńsk

 • Jezioro Czarny Bryńsk

 • Górzno

 • Rezerwat przyrody Mszar Płociczno

Wydarzenia

 • Zielony detektyw 2020 - zagadka nr 6

  25 maj 2020

  Ślady bytowania zwierząt. Jakie zwierzę zostawiło ten ślad? Podaj nazwę gatunkową. Zagadka w załączniku.

  Zapoznaj się z zasadami udziału w konkursie.

  Rozstrzygnięcie dn. 26.05.2020 r.
  Nagrodę wygrywa Bartosz Gruźlewski.

  Poprawne odpowiedzi: 1. dzieżba gąsiorek, 2. zaskroniec zwyczajny, 3. galasówka dębianka, 4. sarna europejska, 5. kornik drukarz.

  Pobierz pliki:
  Download this file (ZD - zagadka nr 6.pdf)ZD - zagadka nr 6525 Kb
   
 • Dzień niezapominajki

  15 maj 2020

  Dzień Niezapominajki obchodzimy w Polsce od 2002 roku, zawsze 15 maja. W tym dniu promujemy szczególnie walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominamy o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo „nie-zapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy mieście, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie.

  Pobierz pliki:
  Download this file (pakiet-05-15-Dzień-Niezapominajki.pdf)Pakiet na Dzień Niezapominajki2581 Kb
  Więcej…  
 • Poznaj przyrodę GLPK

  13 maj 2020

  Zachęcamy do odwiedzin naszego funpage'u na portalu Facebook. Można znaleźć tam wiele ciekawych wiadomości przyrodniczych, nie tylko na temat Górznieńsko-Lidzbarskiego Park Krajobrazowego. Od pewnego czasu publikujemy tam również krótkie filmiki z cyklu "Poznaj przyrodę Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego", nagrane i przygotowane przez pracowników Parku. Zapraszamy do oglądania!

  Więcej…  
 • Gry edukacyjne

  07 maj 2020

  Wirtualna wycieczka po kujawsko-pomorskich parkach krajobrazowych, podróż po regionie śladem Fryderyka Chopina, ciekawostki o zabytkach i atrakcjach turystycznych, a także quizy, kolorowanki i układanki – nauka poprzez zabawę to nasza propozycja dla dzieci i młodzieży szkolnej pozostających w domach ze względu na epidemię. Gry edukacyjne udostępniamy na stronie internetowej gry.kujawsko-pomorskie.pl

  Więcej…  
 • Plebiscyt "Supermiasta"

  28 kwiecień 2020

  Zachęcamy do głosowania w Plebiscycie „Supermiasta”, organizowanym przez „Gazetę Wyborczą”. Wśród miast startujących w plebiscycie jest m.in. Toruń. Toruń zgłosił do konkursu dziewięć propozycji wydarzeń i inwestycji, z których miasto jest dumne. Głosy oddawać można do 30 kwietnia 2020 roku (czwartek). Wyniki ogłoszone zostaną w piątek 8 maja.

  Poniżej zamieszczamy link do głosowania:
  https://torun.wyborcza.pl/torun/7,48723,25821312,dziewiec-rzeczy-z-ktorych-torun-jest-dumny-wybieramy-sukces.html