glpk
 • Jar Brynicy

 • Rezerwat przyrody Czarny Bryńsk

 • Jezioro Czarny Bryńsk

 • Górzno

 • Rezerwat przyrody Mszar Płociczno

Wydarzenia

 • Ekoatrakcje na wakacje

  04 sierpień 2016

   

  Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza
  grupy kolonijne / półkolonijne / świetlicowe
  do udziału w warsztatach z cyklu "Laboratorium przyrody"

  W laboratorium przyrody dzieci poczują się jak prawdziwi naukowcy i poznają tajniki eksperymentowania, przy użyciu prostych materiałów dostępnych w każdym domu. Będziemy eksperymentować z cieczami, powietrzem, wytwarzać prąd z owoców i warzyw, badać skład chemiczny wody i gleby. Zajęcia te to świetna zabawa, połączona ze szczyptą wiedzy. Zajęcia są całkowicie bezpłatne. Odbywają się w sali edukacyjnej oraz w terenie.

  Zainteresowane grupy prosimy o kontakt:
  Ośrodek Edukacji Ekologicznej Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego
  adres: Ruda 1, 87-320 Górzno
  Magdalena Kochańska-Juda
  tel: (56) 49 18 151
  e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

   
 • Konserwacja oznakowania szlaków

  25 lipiec 2016

  W związku z prowadzoną w tym tygodniu konserwacją oznakowania tras rowerowych (gm. Górzno), na szlaku niebieskim (odcinek Czarny Bryńsk - Bryńsk Szlachecki - Górzno) mogą wystąpić utrudnienia dla turystów zwiedzających szlak.

   
 • Odwiedziny pielgrzymów z Gabonu w GLPK

  14 lipiec 2016

  W ramach odbywających się w Polsce "Światowych Dni Młodzieży" w naszym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Rudzie gościliśmy grupę pielgrzymów z Gabonu, którzy w dniach 13-14 lipca br. stacjonowali w Górznie.

  FOTORELACJA

   
 • Lato leśnych ludzi

  05 lipiec 2016

   "Lato Leśnych Ludzi" to integracyjna wyprawa dla rodziców z dziećmi. Daleko od cywilizacji, na granicy zasięgu komórkowego i internetu. Centralnie w środku dużego kompleksu leśnego czekają spotkania z dzikimi zwierzętami, wspólne biwakowanie, nocna wędrówka po lesie, wyprawy do legendarnych miejsc.

   Zobacz pierwszą wideorelację.

   

   

  Więcej…  
 • "Dzień Żurawia" 2016

  24 czerwiec 2016

  Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę 25 czerwca br. na "wJANki w Górznie", podczas których Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy zorganizuje z okazji Dnia Żurawia edukacyjną grę plenerową "Ośmiornica". Gra ma postać planszy rozłożonej na płaskiej powierzchni. Plansza składa się z 6-ciu ramion połączonych środkowym polem. Każde z ramion złożone jest z 6-ciu pól. W jednej odsłonie gry może uczestniczyć 6 zespołów max. 3-osobowych. Uczestnicy każdej z drużyn muszą pokonać kolejne pola danego ramienia gry i dotrzeć do pola środkowego. Nie jest to jednak takie proste. Po drodze muszą zmierzyć z 6-cioma kategoriami pytań. Wygrywa drużyna, której wszyscy zawodnicy dotrą najszybciej do środkowego pola gry. Dla zwycięzców przewidziano nagrody książkowe. Czekają nas niezłe emocje. Do zobaczenia!

  FOTORELACJA już dostępna.

   

termomodernizacja siedziby Brodnickiego Parku Krajobrazowego.