glpk
 • Jar Brynicy

 • Rezerwat przyrody Czarny Bryńsk

 • Jezioro Czarny Bryńsk

 • Górzno

 • Rezerwat przyrody Mszar Płociczno

Wydarzenia

 • Światowy Dzień Mokradeł 2020

  23 styczeń 2020

  Krajowy Sekretariat Konwencji Ramsarskiej oraz Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska ustanowiły dzień 2 lutego Światowym Dniem Mokradeł. Tereny podmokłe w środowisku przyrodniczym pełnią bardzo ważne funkcje ekologiczne, istotne nie tylko dla fauny i flory, ale i dla człowieka. Wspierają walkę ze zmianami klimatu: pochłaniają dwutlenek węgla, ograniczają powodzie, łagodzą skutki suszy i ograniczają wezbrania sztormowe i chronią wybrzeża. Naukowcy szacują jednak, że od lat siedemdziesiątych XX wieku zostało utraconych 35% mokradeł na świecie. Wspólne działania na rzecz ochrony i odtworzenia tych ekosystemów pomogą nam przygotować się na skutki zmian klimatu, radzić sobie z nimi oraz je niwelować.

  Więcej…  
 • Parku krajobrazowego poznawanie przez bajkopisanie

  21 styczeń 2020

  ,,Parku krajobrazowego poznawanie przez bajkopisanie - bajka o Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym’’

  Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym w ramach projektu: „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!”. Nagrodą główną jest udział w jednodniowej wycieczce do Ośrodka Edukacji Ekologicznej Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego w Rudzie. Aby wziąć udział w konkursie należy stworzyć bajkę promującą przyrodę Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Na Wasze prace czekamy do 21.02.2020 r. Możecie je wysłać listem poleconym z dopiskiem „Bajka o Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym’’ na adres: Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, Czarny Bryńsk 1, 87-320 Górzno lub w formie elektronicznej na adres poczty e-mailowej:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

  Więcej szczegółów znajdziecie w załączonym regulaminie. Zapraszamy do udziału!

   
 • Mistrz Recyklingu 2020

  14 styczeń 2020

  Dnia 15 stycznia 2020 r. rozpocznie się VI edycja ogólnopolskiego konkursu "Mistrz recyklingu. Maks porządkuje odpady" adresowanego do uczniów klas 3-7 szkoły podstawowej. Konkurs został objęty honorowym patronatem Kuratorów i Kuratoriów województwa lubuskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Udział w nim jest bezpłatny. Zachęcamy do uczestnictwa. Więcej informacji w załączniku (Informacja prasowa) oraz na stronie internetowej www.chlorofil.com.pl

  Pobierz pliki:
  Download this file (mistrz_recyklingu2.jpg)Plakat konkursu1047 Kb
  Download this file (mistrz_recyklingu_prasa.pdf)Informacja prasowa452 Kb
   
 • Konkurs - krzyżówka przyrodnicza

  08 styczeń 2020

  Noworoczna rozgrzewka przyrodnicza w postaci krzyżówki!

  Z dniem dzisiejszym rusza kolejny już konkurs realizowany w ramach projektu ,,Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!’’. Tym razem zadanie polega na rozwiązaniu krzyżówki przyrodniczej (w załączniku) oraz wyjaśnieniu znaczenia rozszyfrowanego hasła. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia z województwa kujawsko-pomorskiego.

  Pobierz pliki:
  Download this file (krzyzowka_przyrodnicza.pdf)Krzyżówka przyrodnicza212 Kb
  Więcej…  
 • Oferta edukacyjna 2020/2021

  03 styczeń 2020

  W załączeniu publikujemy zaktualizowaną ofertę edukacyjną Ośrodka edukacji ekologicznej Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego w Rudzie 2020/2021. Oferta jest również dostępna do pobrania w zakładce "Edukacja ekologiczna". Tam też znajduje się aktualny terminarz zajęć prowadzonych w Ośrodku. Serdecznie zapraszamy!

  Pobierz pliki:
  Download this file (oferta_edu20-21.pdf)Oferta edukacyjna GLPK 2020/20212884 Kb