glpk
 • Jar Brynicy

 • Rezerwat przyrody Czarny Bryńsk

 • Jezioro Czarny Bryńsk

 • Górzno

 • Rezerwat przyrody Mszar Płociczno

Wydarzenia

 • Seminarium "Przyroda miasta Torunia"

  17 październik 2018

  W imieniu Zarządu Polskiego Klubu Ekologcznego w Toruniu oraz Szanownych Prelegentów, serdecznie zapraszamy na seminarium popularno-naukowe "Przyroda miasta Torunia", które odbędzie się 22 października 2018 r. w godzin. 16.00 - 18.00 w Auli CKU - Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Toruniu, Plac Świętej Katarzyny 8.

  Pobierz pliki:
  Download this file (Plakat-Seminarium-Przyroda-Torunia-PKE-22-X-2018.jpeg)Plakat703 Kb
  Download this file (ZAPROSZENIE SEMINARIUM 22 X 2018.pdf)Zaproszenie471 Kb
   
 • 1-dniowe zajęcia edukacyjne w GLPK

  05 październik 2018

  Od maja do połowy października br. dzięki środkom finansowym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu przeprowadziliśmy ponad 60 zajęć z zakresu edukacji i ochrony przyrody. Wzięło w nich udział łącznie 800 osób. Dzieci i młodzież uczestniczyła w zajęciach w sali dydaktycznej Ośrodka edukacji ekologicznej w Rudzie oraz w terenie na ścieżce dydaktycznej, gdzie poznawali przyrodę Parku, obserwowali napotkane gatunki fauny i flory, zbierali i określali różne okazy z wykorzystaniem sprzętu badawczego. Różnorodna oferta tematyczna zainteresowała zarówno dzieci młodsze (w wieku przedszkolnym, klas I-III), jak i starsze (klas IV-VIII, gimnazjum). W zależności od grupy wiekowej, warsztaty bardzo często wzbogacane były pracami plastycznymi, quizami lub prostymi zadaniami badawczymi.

   
 • Razem do trójstyku 2018

  01 październik 2018

  Dnia 29.09.2018 r. w ramach ogólnopolskiej akcji Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego odbyła się 5. edycja Międzypokoleniowej sztafety turystycznej pn. „Razem do trójstyku”. Uczestnicy sztafety, w grupach pieszych i rowerowych, wyruszyli z Górzna (woj. kujawsko-pomorskie), Lidzbarka (woj. warmińsko-mazurskie) oraz Lubowidza i Żuromina (woj. mazowieckie), aby spotkać się przy symbolicznym głazie w miejscu styku trzech województw.

  Pobierz pliki:
  Download this file (plakat_trojstyk18.jpg)Plakat i program imprezy713 Kb
  Więcej…  
 • Dzień krajobrazu 2018

  21 wrzesień 2018

  W dniu 20 października obchodzimy Dzień Krajobrazu. Tego dnia, w 2000 roku została podpisana we Florencji Europejska Konwencja Krajobrazowa. Jej zasadniczym celem jest „promowanie ochrony, gospodarki i planowania krajobrazu, a także organizowanie współpracy europejskiej w zakresie zagadnień dotyczących krajobrazu”.

  Dzień Krajobrazu zainicjowany przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska  ma zwrócić uwagę na szczególną rolę krajobrazu w naszym życiu codziennym, jako ważny czynnik wpływający na jego jakość, samopoczucie i zdrowie. Jak zapisano w Konwencji - krajobraz stanowi  „kluczowy element dobrobytu całości społeczeństwa i jednostek”.

  W związku z powyższym zapraszamy do udziału w Spacerze Krajobrazowym w dniu 20 października 2018 r. Udział w nim jest bezpłatny. Zamiar uczestnictwa należy zgłosić telefonicznie (56) 4918151 lub mailowo: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. )

  Zbiórka uczestników o godz. 10.00 w ośrodku edukacji ekologicznej Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego w Rudzie, gmina Górzno  (współ. geograf. 53.225168, 19.656079).

  Więcej…  
 • Obszary chronionego krajobrazu w województwie kujawsko-pomorskim – zakres czynnej ochrony ekosystemów

  21 wrzesień 2018

  URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO
  W TORUNIU

  ZAPRASZA

  NA   KONFERENCJĘ 

   „Obszary chronionego krajobrazu w województwie kujawsko-pomorskim –

  zakres czynnej ochrony ekosystemów.” 

  KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ

  1-2 PAŹDZIERNIKA 2018 roku

  w Hotelu Zajazd Fojutowo, gm. Tuchola

   

  Więcej informacji w załącznikach

  Pobierz pliki:
  Download this file (plakat_1-2.10.18.jpg)Plakat konferencji1512 Kb
  Download this file (zaproszenie_1-2.10.18.pdf)Program konferencji84 Kb