bpk
 • Wyspa na Jeziorze Partęczyny Wielkie

 • Dolina Drwęcy

 • Bagienna Dolina Drwęcy

 • Kwiatostan dziewanny

 • Borowik szlachetny

Wydarzenia

 • KONKURS

  14 grudzień 2018

  KONKURS!
  W RAMACH PROJEKTU „LUBIĘ TU BYĆ NA ZIELONYM. OGŁASZAMY KONKURS PRZEZNACZONY DLA DZIECI DO 16 ROKU ŻYCIA Z TERENU BRODNICKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO.
  CO NALEŻY ZROBIĆ? SPRAWA JEST PROSTA.
  NALEŻY WYPEŁNIĆ KRZYŻÓWKĘ I PODAĆ HASŁO.
  ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NASTĄPI W POŁOWIE LUTEGO 2019 R.
  OSOBA KTÓRA JAKO PIERWSZA PRAWIDŁOWO WYPEŁNI KRZYŻÓWKĘ ORAZ PODA HASŁO ZDOBYWA ATRAKCYJNY ATLAS PRZYRODNICZY DLA DZIECI.
  ZGŁOSZENIA MOŻNA WYSYŁAĆ OD DNIA  06.02.2019 R.
  PRAWIDŁOWO ROZWIĄZANĄ KRZYŻÓWKĘ NALEŻY WYSŁAĆ NA ADRES This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  POWODZENIA
  ZIELONY EDUKATOR

  Pobierz pliki:
  Download this file (Wypełnij krzyżówkę.pdf)Wypełnij krzyżówkę.pdf183 Kb
   
 • Spotkanie w Zespole Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą

  14 grudzień 2018

  Spotkanie w Zespole Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą. Dziękujemy za dobrą organizację oraz miłą atmosferę.

   

   
 • Zaproszenie na jednodniowe wycieczki do Parków Krajobrazowych WKP

  26 listopad 2018

  Mamy przyjemność zaprosić placówki edukacyjne regionu, gmin sąsiednich województw, które znalazły się w obszarze parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego oraz Parku Narodowego Bory Tucholskie, do udziału  w darmowych jednodniowych wycieczkach po kujawsko-pomorskich parkach krajobrazowych. Wycieczki finansowane są w ramach realizowanego przez Województwo Kujawsko-Pomorskie projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!”. 

   
 • Zielone szkoły w parkach krajobrazowych – nabór dla szkół od 1 grudnia 2018 r.

  23 listopad 2018

  Zielone szkoły w parkach krajobrazowych – nabór dla szkół od 1 grudnia 2018 r.

  Samorząd województwa organizuje 10 pięciodniowych wyjazdów na „zielone szkoły” w 2019 r. w naszych parkach krajobrazowych. To bezpłatna oferta dla 40-osobowych grup uczniów i ich opiekunów. Z aktywności tej mogą skorzystać placówki, które nie korzystały z tej formy zajęć w roku 2018.

  - To kolejne, tym razem dłuższe wyjazdy do parków krajobrazowych, które organizujemy z myślą o edukacji ekologicznej młodzieży oraz promocji najatrakcyjniejszych przyrodniczo miejsc w naszym regionie. Zapewniamy ciekawe zajęcia w plenerze i wiele atrakcji. Przekazana w ten sposób wiedza z całą pewnością zostanie w głowach na dłużej – mówi marszałek Piotr Całbecki.  

  Więcej…  
 • Oznakowanie ścieżki dydaktycznej "Bobrowiska"

  04 październik 2018

  Trasa  ścieżki przebiega wzdłuż  zachodniego brzegu rzeki Skarlanki na północ od Grzmięcy. Po drodze widoczny tartak, elektrownia wodna, wylęgarnia ryb, ślady bytowania bobrów. Dalej dochodzimy do jeziora Kochanka,  przyległego niewielkiego torfowiska gdzie można zobaczyć chronione gatunki roślin. Trasę kończymy przy polu namiotowym oraz pomnikowych dębach "Adam i Ewa". Całkowita długość trasy wynosi ok. 4 km. Wzdłuż tej trasy rozstawione zostały dwustronne tablice tematyczne. Każda tablica usytuowana jest na stelażu drewnianym. Tablice wykonane są z blachy PCV z warstwą ochroną odporna na warunki atmosferyczne.  Rozstawiono siedem tematycznych tablic. Zadanie to zostało sfinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.