bpk
 • Wyspa na Jeziorze Partęczyny Wielkie

 • Dolina Drwęcy

 • Bagienna Dolina Drwęcy

 • Kwiatostan dziewanny

 • Borowik szlachetny

Wydarzenia

 • PODSTAWY WSPINACZKI DRZEWNEJ Z ZASTOSOWANIEM TECHNIK LINOWYCH

  16 październik 2017

  W dniach 14-15.10.2017 r. Olsztyńska Szkoła Arborystyki przeprowadziła na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego kurs: PODSTAWY WSPINACZKI DRZEWNEJ Z ZASTOSOWANIEM TECHNIK LINOWYCH. Szkolenie prowadzili: Beata Pachnowska i Jerzy Stolarczyk.
  Szkolenie dedykowane było fotografikom, przyrodnikom, ornitologom czyli osobom nie zajmującym się pielęgnacją drzew, a potrzebującym wejść na drzewo w sposób bezpieczny dla siebie i otoczenia oraz nieinwazyjny dla drzewa.

    

     

   

   
 • Siatkówka w Wdeckim Parku Krajobrazowym

  16 październik 2017

  W dniu 13.10.2017 r. Wdecki Park Krajobrazowy, zorganizował III Turniej Piłki Siatkowej.

  W składzie grupy znalazła się: Katarzyna Czubachowska, Małgorzata Gutowska oraz Alicja Tomczyk.

   
 • Do PSZOK tylko krok

  05 październik 2017

  Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym dla uczniów placówek oświatowych z województwa kujawsko-pomorskiego (przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych). Konkurs realizowany jest w ramach kampanii informacyjno-promocyjnej pod hasłem  „Do PSZOK tylko krok” dofinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Działanie 4.2. Gospodarka odpadami oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Celem konkursu jest zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa w zakresie zapobiegania powstawaniu odpadów komunalnych oraz ich gospodarowaniem. Konkurs jest darmowy dla uczestników, a na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe. W załączeniu znajduje się regulamin, plakat oraz karty konkursowe. Wszelkie informacje o konkursie można znaleźć również na stronie internetowej projektu www.pszok.wfosigw.torun.pl.

   

   
 • IV Zjazd Kujawsko-Pomorskiego Komitetu Ochrony Orłów

  03 październik 2017

  W dniach 30.09. – 01.10.2017 r. w sali dydaktycznej przy siedzibie Brodnickiego Parku Krajobrazowego odbył się IV Zjazd Kujawsko-Pomorskiego Komitetu Ochrony Orłów. Komitet Ochrony Orłów (KOO) to organizacja zajmująca się badaniem oraz ochroną ptaków drapieżnych występujących w Polsce. Siłę Komitetu stanowi społeczna działalność jego członków. KOO realizuje ogólnopolskie projekty ochroniarskie. Działalność organizacji skupia się przede wszystkim na siedmiu rzadkich i zagrożonych gatunkach ptaków drapieżnych - rybołowie, bieliku, orle przednim, orliku krzykliwym, orliku grubodziobym, kani rudej i kani czarnej. Od 2001 roku listę gatunków poszerzył puchacz i bocian czarny.

   

   

   
 • Warsztaty do rezerwatu florystycznego "Bachotek"

  26 wrzesień 2017

  W Brodnickim Parku Krajobrazowym odbyły się kolejne warsztaty do rezerwatu florystycznego Bachotek, który stanowi siedlisko kłoci wiechowatej.